
Eskalacija sukoba na Bliskom istoku izazvala je burne reakcije i u regionu, a dio rasprava preselio se i na društvene mreže, gdje su pojedinci otišli korak dalje.
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik ranije je pružio podršku Izraelu i Sjedinjenim Američkim Državama, ističući da Republika Srpska dijeli, kako je naveo, „egzistencijalnu prijetnju radikalnog islama“ sa Izraelom.
Izrael i mi dijelimo egzistencijalnu prijetnju, koju po nas predstavljaju radikalni islam i politike proizašle iz njega. Zato danas pružam punu podršku premijeru Benjaminu Netanjahuu. Svaka akcija koja za cilj ima očuvanje bezbjednosti Države Izrael i jevrejskog naroda je opravdana i razumljiva“, poručio je Dodik.
Međutim, na društvenim mrežama pojavile su se i suprotne poruke. Pojedini korisnici, predstavljajući se kao Srbi, javno su pozivali Iran da gađa američke vojne baze na Kosovu, navodeći čak i koordinate jedne od baza.