Borac srušio Albance u sudijskoj nadoknadi!

Borac je pobijedio Egnatiju rezultatom 1:0 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Veliku šansu Borac je imao u 11. minuti kada je nakon jednog prekida Petar Karaklajić uputio loptu prema golu, a Stojan Vranješ iz velike blizine glavom promašio nebranjen gol.

To je ujedno bilo i jedino uzbuđenje u prvom poluvremenu. Gosti nisu nijednom zaprijetili golu Borca, dok domaći tim blagu inicijativu nije krunisao većim prilikama u prvom poluvremenu.

Imao je Borac još jednu šansu u 38. minuti kada je glavom pokušao Jovo Lukić, ali je lopta otišla pored gola.

Dosta bolji je Borac bio i u nastavku, a od 58. minute domaći fudbaleri su imali igrača više, pošto je zbog grubog starta na sredini terena Zejnulaji dobio direktan crveni karton.

Deset minuta kasnije susret je na kratko bio prekinut. Albanski klub nije želio da igra nakon što su domaći navijači skandirali: “Kosovo-Srbija”, iako sudija iz Poljske prvobitno nije prekinuo utakmicu.

Borac je u drugoj minuti nadoknade zaprijetio nakon velikog pritiska, šutirao je Damir Hrelja izvan kaznenog prostora, ali je lopta otišla malo pokraj gola. Minut kasnije Erera je pokušao, no i njegov udarac je prošao pored stative.

Napadi Borca su se isplatili u šestoj minuti nadoknade, kada je Erera centrirao, a Hrelja glavom zatresao mrežu gostiju.

U nadoknadi gosti su dobili još jedan crveni karton, a dobio ga je Ndreka zbog povlačenja Hrelje.

Revanš susret se igra za osam dana u Albaniji.