ŠIFROVANA SLOVA I BROJEVI
Ako se koristi komunikacija putem Skaja, njen sadržaj mogu vidjeti samo pošiljalac i primalac poruke.
Znači, šalje se šifrovana poruka sa jednog uređaja i može se dešifrovati samo na uređaju primaoca.
Drugi korisnici aplikacije mogu da vide samo kriptovanu poruku sastavljenu od nasumičnog skupa brojeva i slova.
Jedna od glavnih funkcija Skaj aplikacije su obezbijeđeni kontejneri, koji omogućavaju da se sve informacije čuvaju u njoj samoj, navodi se na internet stranici ove kompanije.
Ti kontejneri imaju funkciju da virtuelno pretvore naš računar u više malih računara koji imaju samo jednu instalisanu aplikaciju – na taj način se aplikacije ne dodiruju međusobno.
SAMOUNIŠTENJE PORUKA
Aplikacija Skaj sadrži i opciju samouništavanja poruka, kojom korisnici mogu sami da odrede poslije koliko vremena će se one automatski obrisati.
Aplikacija je tako dizajnirana da omogućava korisnicima da u posebnim okolnostima iskoriste lažnu šifru ili šifru u slučaju panike i to unošenjem ovog koda aplikacija će se automatski obrisati iz telefona i podaci neće biti dostupni!
BEZBJEDAN UREĐAJ
Skaj se razlikuje od drugih aplikacija slične namjene, u tome što korisnici osim softvera, dobijaju i uređaj koji je bezbjedan za korišćenje – Ajfon, Blekberi i Gugl Piksel telefoni.
Ukoliko korisnik želi da uz aplikaciju dobije i telefon, provjeren i formatiran, ukupan trošak bi bio između 800 i 3.360 evra, u zavisnosti od modela telefona i dužine trajanja licence.
autor: faktormagazin.ba, tekst je izašao u štampanom izdanju FM 34 od 10.februara 2022.godine