ŠOK! Tomsonovi preci su Srbi

Hrvatski istoričar šokirao javnost

Prema informacijama objavljenim u srpskim medijima, povjesničar Goran Šarić tvrdi da posjeduje dokument iz 18. stoljeća koji pokazuje da je obitelj Perković iz Čavoglava, odakle potječe poznati hrvatski pjevač Marko Perković Thompson, prešla na katoličanstvo. Šarić navodi da su Perkovići bili Srbi koji su se u tom razdoblju preobratili s pravoslavlja na katoličanstvo.

Šarić je istaknuo kako Hrvati često slušaju srpsku narodnu glazbu, čak i na koncertima Thompsona. “U Dalmatinskoj zagori, ako nisu bili Srbi, onda su se međusobno ženili i miješali, i odatle dolazi najgore ustaštvo i srbofobija”, izjavio je. Također je dodao da je u Srbiji upoznao mnoge ljude koji ne slušaju srpsku narodnu glazbu, dok takve u Hrvatskoj nije sreo.

Povjesničar je naglasio da je srpska popularna kultura imala značajan utjecaj na Hrvatsku. “Srbija je popularnom kulturom ‘uništila’ Hrvatsku”, rekao je Šarić.

Ove izjave izazvale su reakcije u javnosti, no valja napomenuti da tvrdnje nisu potvrđene od strane drugih povjesničara ili relevantnih institucija. Informacije su prvenstveno objavljene u srpskim medijima, a njihova točnost i autentičnost zahtijevaju daljnju provjeru.

Tko je Goran Šarić?

Goran Šarić je kontroverzni povjesničar i teolog iz Rijeke koji se često bavi temama vezanim uz povijest Balkana i odnose između naroda u regiji. Njegove izjave često izazivaju polemike, a mediji ih prenose s velikim interesom.