Ekipa Kurira obišla je grad Lipljan, smešten šesnaest kilometara južno od Prištine, na ušću Janjevske reke u Sitnicu i na glavnom pravcu koji povezuje Prištinu sa Skopljem i Prizrenom
Otkako se Radiša Trajković Đani preselio u Beograd sa Kosova i Metohije, gde je rođen, njegova kuća ostala je pusta.
Porodica folk pevača trudi se da s vremena na vreme obilazi njegovu rodnu grudu, ali su, kako tvrde komšije, odnedavno rešili da nekretninu prodaju. U to se uverila ekipa Kurira koja je obišla grad Lipljan, smešten šesnaest kilometara južno od Prištine, na ušću Janjevske reke u Sitnicu i na glavnom pravcu koji povezuje Prištinu sa Skopljem i Prizrenom.
Čim se siđe sa glavnog puta, ulazi se u deo u kojem mahom živi srpsko stanovništvo. Upitali smo jednog stanovnika za porodični dom Trajkovića.
Kurir Đanijeva rodna kuća
– Đani, Đani, pa to je naš Radiša, pevač. Kako ne znamo? Idite levo, pa do crkve.
Vidite, ove zgrade, sve su nikle poslednjih godina, tu su bile srpske kuće, sada, šta da vam kažem.
A Đani je legenda.
Ne živi ovde, ali i nas malo ima, produžite do crkve, tu ima jedna prodavnica u kojoj radi prijatelj Đanijevog oca – bio je ljubazan ovaj meštanin.
Kurir Ovde je odrastao folker
U prehrambenoj radnji zatekli smo Momčila Miljkovića.
– Samo lepe reči imam za Đanija. On je 300 metara od moje kuće – započinje priču i nastavlja:
Kurir Prijatelj pevačevog oca Momčilo Miljković
– S njegovim ocem Lazarom igrao sam fudbal dok je Đani bio veoma mali. Onda se odjednom trgao, dao se muzici. Imao je harmoniku koju je svirao.
Posle je otišao za Beograd i tamo je našao nekog da mu snima pesme. Postao je popularan. Veoma je dobar i kao roditelj. Sećam se kada je na jednom ispraćaju svirao harmoniku. Moj zet je išao u armiju i tada je svirao. Sad ga gledamo, čitamo, ali ovde ne donose novine iz Beograda. Ovde nema više ko da ga hvali.