Španija u finalu!

Španija je u finalu! “Crvena furija” je uz majstorske golove Lamin Jamala i Denija Olme, te veliki preokret savladala Francusku 2:1 i tako peti put se našla u borbi za trofej na Evropskom prvenstvu.

Francuska je odigrala možda i najboljih 45 minuta na Evropskom prvenstvu a uprkos tome bila je u rezultatskoj zaostatku. Ekipe su odigrale sjajnih prvih 45 minuta u kojima je bilo svega što fudbal čini lijepim, golovi, odlični potezi i visoki tempo.

Meč je počeo odlično za “galske pijetlove”. U devetom minutu Kilijan Mbape je uputio odličan centaršut na pravom mjestu je bio Kolo Muani i doveo je svoju selekciju u vođstvo. Bio je to prvi gol iz igre u dosadašnjem dijelu prvenstva za Francusku.

Uslijedio je zatim period u kojem je Španija pokušavala da uspostavi svoju igru. A onda je uslijedilo remek djelo mladog Lamin Jamala. Na 25 metara od gola je prevario Rabioa, izborio se za malo prostora i sjajno pogodio za izjednačenje. Postao je Jamal tako najmlađi strijelac u istoriji Evropskih prvenstava.

Francuzi se nisu oporavili od šoka, a uslijedio je novi u 25.minutu. Dani Olmo je odličnom fintom izbacio svog čuvara a i majstorski pronašao slobodan prostor te šutirao. Loptu je na putu zakačio Kundea, ali ni on nije spriječio novi gol za Španiju za potpuni preokret.

“Furija” se zatim aktivno branila vršila je presing i čekala šansu da iz tranzicije ugrozi gol Francuza, ali se rezultat uprkos visokom ritmu nije mijenjao.

Francuska je pojačala pritisak na startu drugog dijela. “Crvena furija” je odlično zatvorila Mbapea, koji je bio udvajan po prijemu lopte. Pokušao je zatim Čuameni u dva navrata ali je golman Španije Simon dobro intervenisao.

Celektor “trikolora” Didije Dešam je zatim izvršio trostruku izmjenu želeći da dodatno pojača pritisak. Najbolju šansu je imao Teo Ernandez kada je poslao loptu preko gola.

Mogao je Lamin Jamal da sve riješi u 81.minutu kada je opet šutirao i ovaj put je lopta završila preko gola. Kilijan Mbape je u 86.minutu napokon dočekao situaciju da ima dovoljno prostora za prodor i jednog čuvara a zatim je šutirao pored gola.