
POLITIČKI ZEMLJOTRES U RS: Igor Crnadak napušta Stanivukovića i osniva novu stranku?
Nakon višemjesečnih nesuglasica o pravcu u kojem ide PDP, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Igor Crnadak najvjerovatnije će osnovati novu stranku.
Prema informacijama koje ima Klix.ba, nova stranka bi se trebala zvati PDP Republike Srpske. Prema informacijama kojima raspolažemo, u toj stranci bi mu se trebao pridružiti i istaknuti član PDP-a Nenad Vuković, koji je delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine.
Crnadak već duže vrijeme ima nesuglasice sa samim vrhom stranke, prije svega s predsjednikom Draškom Stanivukovićem.
Sukob je izašao u javnost 2024. godine kada je Stanivuković objavio da će biti kandidat PDP-a za gradonačelnika Banje Luke. Brzo nakon toga oglasili su se Crnadak i još jedan visoki funkcioner stranke Milko Grmuša koji su ga demantovali.
Stanivuković je tada objavio da je na sjednici Gradskog odbora PDP-a dobio snažnu podršku da se kandiduje za još jedan mandat na čelu najvećeg grada u Republici Srpskoj.
Crnadak i Grmuša se, međutim, nisu saglasili s tom objavom i kazali su da su Kolegijum Predsjedništva PDP-a, Predsjedništvo PDP-a i Glavni odbor PDP-a organi koji mogu donijeti odluku o kandidatu stranke za gradonačelnika Banje Luke.
Tada je samo potvrđena loša atmosfera unutar stranke u kojoj su se i prije toga dešavale brojne iskre.
Nakon što je Stanivuković prošle godine osnovao pokret Sigurna Srpska, Crnadak je kazao kako nema namjeru biti dio te priče i da se tome od početka protivio.
“Od prvog dana jasno sam rekao da se u tome ne vidim i da ne mislim da je to dobar put. PDP ima svoj identitet, svoje ime i rezultate koje ne treba poništavati zarad novih političkih konstrukcija”, izjavio je tada Crnadak.