Orlovi spušteni na zemlju: Raspad Srbije u finišu i poraz od Australije!

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u pripremnom meču u Abu Dhabiju od selekcije Australije rezultatom 84:73.

Nakon što je sjajnom igrom savladala Francusku Srbija je u Abu Dhabiju poražena od Australije. U odsustvu Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića Orlovi su imali dosta šuterskih problema i na kraju je Australija upisala pobjedu.

Australci bolje ulaze u ovaj meč. Kontrolisali su rezultat u prvoj dionici u kojoj Srbija nije bila na nivou i Pešić je tražio prava rješenja za svoj tim.

Nakon 10 minuta igre prednost Australije bila je pet poena (20:15), da bi i u nastavku ova selekcija uglavnom imala prednost.

S obje strane je međutim bilo dosta izgubljenih lopti. Igralo se dosta brzo, promašivalo se dosta, a Australci su se u takvoj igri nešto bolje snalazili.

Imala je Australija u finišu prvog poluvremena i plus šest, no Srbija je na odmor otišla vodstvom. Odigrali su Karijevi izabranici odličnu završnicu i na odmor odlaze vodstvom 40:39.

Treći period donosi poprilično izjednačenu igru. Australija je i dalje bila ta koja je uglavnom imala prednost, no nisu uspjeli napraviti neku značajniju razliku.

U posljednjih 10 minuta igre ušlo se s tri poena prednosti u korist Australije 62:59, ali naravno, sve je još bilo otvoreno.

Imala je Srbija konstantno problema sa šutem u ovoj utakmici. To su izabranici Karija Pešića uspijevali nadoknaditi dobrom igrom u odbrani i na nešto više od četiri minute prije kraja imali su plus jedan 67:66.

Međutim, potom slijedi potpuni raspad sistema u selekciji Srbije. U napadu apsolutno ništa nisu mogli pogoditi, protivnik je to koristio i serijom od 12:1 dolazi do 11 poena prednosti na 2:48 do kraja.

Nakon minute odmora kojeg je zvao Pešić ništa se ne mijenja. Srbija pravi grešku za greškom i tu je već bilo jasno da povratka u ovaj meč više nema.

Patty Mills je predvodio Australiju u ovom meču. Ubacio je sjajni Australac 28 poena. Kod Srbije Filip Petrušev je ubacio 17, a Nikola Jokić 14 poena.