Kakva pobjeda srpskih rukometaša!

Rukometna reprezentacija Srbije upisala je važnu pobedu na gostovanju Sloveniji u prvom meču baraža za plasman na Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Srbija u revanš unosi tri gola prednosti nakon što je pobedu upisala rezultatom 34:31 (20:16, 15:14).

Većim delom prvog poluvremena Srbija je imala po gol prednosti. Uspevala je Slovenija u nekoliko navrata da dođe do izjednačenja, pa i da u toj igri gol za gol povede, ali nakon izjednačenja pri rezultatu 14:14 Srbija je napravila ozbiljnu seriju, imala i vođstvo od 20:15, da bi Slovenci u poslednjem napadu smanjili zaostatak na četiri gola pred odlazak na odmor.

U sličnom ritmu nastavljeno je i drugo poluvreme, Srbija je povećala prednost i konstantno stajala na pet ili šest golova prednosti.

Desetak minuta pre kraja utakmice, Slovenija je prišla na četiri gola zaostatka, ali se Srbija ekspresno vratila na +5.

Dobrom igrom Srbija je u istom maniru privela meč kraju iako je u poslednja dva minuta možda žurbom u napadu dala Sloveniji priliku da smanji zaostatak, i upisala veliku i važnu pobedu pred revanš koji će odlučiti putnika na Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Srbiju je do ovog trijumfa sa osam golova predvodio Petar Đorđić, Lazar Kukić dodao je šest golova, a Mijajlo Marsenić postigao je četiri .

U reprezentaciji Sloveije najefikasniji je bio Dean Bombač sa osam golova, po sedam su dali Blaž Janc i Borut Mačkovšek.

Revanš meč igra se u subotu 16. aprila. Srbija će Sloveniji domaćin biti u hali SBB Jezero u Kragujevcu. Mel počinje u 18.00 časova.