Gruzija slavila u Zenici, Bosna i Hercegovina na niskim granama

Gruzija je savladala Bosnu i Hercegovinu u prijateljskoj utakmici u Zenici rezultatom 1:0.

Dobro je krenula Bosna i Hercegovina i u prvih deset minuta imala terensku inicijativu, ali i jednu dobru šansu kada je Adnan Kovačević u sedmoj minuti nakon kornera glavom pogodio stativu.

Nakon toga gruzijci su uspjeli da se ustabile i imali nekoliko situacija ispred gola Zmajeva, međutim domaći su najbolju šansu imali u 24. minuti kada je Ermedin Demirović oduzeo loptu kapitenu Gruzije i izašao sam ispred Lorije, ali je njegov lob udarac bio neprecizan.

Imala je Bosna i Hercegovina inicijativu do kraja prvog poluvremena, postigao je Edin Džeko i pogodak u finišu, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji i gol je poništen.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, a Bosna i Hercegovina nije uspjela da kruniše svoju inicijativu, Gruzija je stigla do prednosti nakon samo pet minuta. Zivzivadze je sjajno primio loptu, pobjegao Siniši Saničaninu i rutinski poslao loptu Ibrahimu Šehiću kroz noge za vođstvo Gruzije u Zenici.

Mogla je Gruzija do drugog gola u 71. minuti kada je Kvaratškelije odlično šutirao sa distance, a Šehić uz pomoć prečke uspio loptu izbiti u korner.

Mogla je Bosna i Hercegovina nekoliko trenutaka kasnije do izjednačenja, ali je Miroslav Stevanović propustio dobru šansu za Zmajeve i konačan rezultat je ostao 1:0 za goste.

Naredna prijateljska utakmica Bosne i Hercegovine će biti 29. marta protiv Luksemburga.