Građani pozvani na OPREZ!

NAJNOVIJA VIJEST

Zvaničnici Grada Mostara uputili su upozorenje građanima da zbog velikog požara i dima sa deponije Uborak ne provode vrijeme na otvorenom.

Veliki požar jutros se proširio deponijom, a iznad Uborka je crn oblak dima.

Iz Profesionalne vatrogasne jedinice rečeno je da je požar prijavljen jutros u 9:15 sati, a na teren je izašlo sedam vatrogasnih vozila i 15 vatrogasaca.

Portal Bljesak javlja da gori glavno skladište, objekti i radne mašine, a svi radnici su evakuisani.

Pred deponiju Uborak je stigao i gradonačelnik Mario Kordić.

Vatrogasci koji su na terenu su poručili da je stanje kritično.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Freel%2F985481860947584%2F&show_text=0&width=267

Na terenu se nalaze i pripadnici policije, hitne pomoći, a u pomoć su stigli i pripadnici Oružanih snaga BiH.

Također, iz zraka djeluje i air tractor koji će pomoći u gašenju požara velikih razmjera.

autor: http://klix.ba