Priča o desetogodišnjem Ivanu iz ruskog grada Zelengorska koji je navodno napravio dijete 13-godišnjoj Dariji obišla je svijet.
Ljekari tvrde da je to nemoguće, a trudna djevojčica se tom prilikom klela da nije imala drugog partnera.
Njih dvoje su se, uz dozvolu roditelja, prije tri godine čak pojavili na ruskoj televiziji, na kojoj je Daria ispričala da su se upoznali 2019., te i da su se zaljubili na prvi pogled. Oboje su tvrdili kako su zaljubljeni i da žele da zadrže dijete. Tom prilikom, i ljekari su iznijeli svoj stav o mogućnosti da desetogodišnjak napravi dijete.
Ljekari bili sumnjičavi po pitanju oca djeteta
– Teoretski, oba djeteta bi mogla biti reproduktivno zrela – rekao je tom prilikom lokalni pedijatar Nikolai Skorobogatov.
Urolog Evgenij Grekov se nije slagao i tvrdio je tom prilikom da mali Ivan nikako nije mogao postati otac sa 10 godina.
– Provjerili smo nalaze tri puta tako da ne može biti greške. On nema polne ćelije, još je dijete. Nema čak ni testosterona i još su mu nerazvijeni polni organi. Još nije ušao u pubertet, stoga postoji mnogo čudnih pitanja – rekao je on.
Daria tada nije željela da čuje za abortus i tvrdila je da su ona i Ivan spavali samo jednom, kad je on bio sam kod kuće.
– Nakon što smo to uradili, bilo nas je sramota pa smo se skrivali ispod pokrivača – rekla je ona.
Priznala mami šta su ona i Ivan uradili
Uskoro je počela da osjeća mučninu, a kad ju je majka odvela kod ljekara, otkrilo se da je trudna.
– Nakon toga je priznala da je spavala s Ivanom. Bila sam u šoku, ostala sam bez riječi. Kad smo porazgovarale, rekla je da ne želi da abortira, a ja je podržavam – ispričala je njena mama Elena, koja je takođe tada bila u emisiji.
Ivan i njegova majka Galina izjavili su u istoj emisiji da žele da budu dio bebinog odrastanja, te i podizanja, kao i da abortus nije opcija.