Crvena Zvezda u 1/8 finala LIGE EVROPE

Crvena zvezda je izborila prvo mjesto u svojoj grupi i izborila direktan plasman u osminu finala Lige Evrope. Beograđani su remijem 1:1 protiv Brage ispunili svoj cilj.

Braga's Vitor Oliveira vies for the ball with Red Star's Marko Gobeljic, left, and Strahinja Erakovic during the Europa League group F soccer match between SC Braga and Red Star Belgrade at the Municipal stadium in Braga, Portugal, Thursday, Dec. 9, 2021. (AP Photo/Luis Vieira)

Domaći igrači krenuli su veoma ofanzivno i prvi je zaprijetio Juri Medeiroš u petom minutu, ali je taj šut otišao pored gola. Isti igrač je zaprijetio i u 11. minutu, no Milan Borjan je to zaustavio. Odmah kasnije Aleksandar Katai je izborio sebi poziciju, što je Mateus odbranio, a zatim je zaustavio i šut Gejlora Kange sa oko 25 metara.

U nastavku se dosta vremena igralo na sredini terena, bez velikih prilika, sve do 27. minutu kada je Strahinja Eraković blokirao šut Vitinje. U 36. minutu Medeiroš je opet imao priliku, no to je Aleksandar Dragović uspio da izblokira.

Mirko Ivanić je u 40. minutu dobio loptu na oko 25 metara, ipak to je golman Brage uspio da zaustavi. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više prilika i na pauzu se otišlo s rezultatom 0:0.

Već na startu drugog poluvremena Marko Gobeljić napravio je veliki kiks i igrao je rukom u šesnaestercu, a sudija je odmah pokazao na bijelu tačku. Galeno je preuzeo odgovornost i bez većih problema je matirao Borjana za vođstvo Brage od 1:0.

Nakon toga je Stanković uveo u igru Milana Pavkova, Milana Gajića i El Fardu Bena, a veoma brzo je Diogo Leita napravio faula nad Radovanom Pankovom i sudija Marko Gvido je svirao penal. Odgovornost je uzeo Katai i veoma sigurno je izjednačio na 1:1 u 69. minutu.

Nakon toga je Braga opet krenula s napadima, a Crvena zvezda je čekala svoju priliku iz kontranapada. Borjan je dobro reagovao u par situacija i tako je čuvao mrežu svog tima. Veliku priliku u 89. minutu propustio je Paulo Oliveira kada je šutao preko gola sa oko pet metara. Kasnije je u 93. minutu odbranio i pokušaj Raula Silve sa pet metara i do kraja meča nije bilo promjena te je utakmica završena rezultatom 1:1, a kako je tekao meč možete vidjeti OVDJE.

Crvena zvezda je ovim remijem zauzela prvo mjesto u grupi F, druga je Braga, treći Midtjiland, a četvrti je završio Ludogorec.