Oglasili se iz MUP-a Republike Srpske

Vlada Republike Srpske proglasila je 27. april Danom žalosti
Foto: MUP RS
Na više magistralnih puteva na području Kozarske Dubice, Kostajnice, Gradiške i Prijedora sutra će biti zabranjen saobraćaj zbog obilježavanja Dana sjećanja na žrtve ustaškog zločina – genocida u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu Donjoj Gradini.
Zabrana se ne odnosi na vozila koja će organizovano prevoziti posjetioce ovog događaja, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.
U skladu sa naredbom ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Siniše Karana od šest do 18 časova biće zabranjen saobraćaj za sva motorna vozila na magistralnom putu na dionici Draksenić – granica Republike Srpske i Hrvatske (Jasenovac).
Za teretna vozila iznad tri i po tone ukupne mase zabrana saobraćaja na snazi će biti od ponoći do 18 časova na dionicama magistralnih puteva Kozarska Dubica – Kostajnica, Kozarska Dubica – Draksenić, Draksenić – Gradiška i Kozarska Dubica – Prijedor.