Srbija je u FINALU SP-a! Pala je Crna Gora

Rano jutros u Buenos Ajresu, srpski tim sastavljen od 18-godišnjaka i mlađih odličnom igrom plasirao se u finale Svetskog prvenstva. U polufinalu su se savladali Crnu Goru rezultatom 13:9 (6:0, 2:2, 1:3, 4:4).

Mladi „delfini“ će se u borbi za zlato sastati sa Mađarskom, što će biti repriza prethodnog Svetskog prvenstva u Beogradu u kojem su komšije sa severa odnele pobedu i zlatnu medalju.

Šansu za revanš Srbija je dobila nakon što su Mađari u drugom polufinalu savladali Italiju rezultatom 18:15 (7:4, 7:4, 1:3, 3:4).

Srpski talenti su sjajno počeli susret južnim komšijama. Nisu znali za promašaj, sredinom druge četvrtine su vodili 8:0 a da su pri tome šest pogodaka postigli sa igračem više.

Tek u 11. minutu je Janović postigao prvi gol za Crnu Goru. U toj četvrtini Gladović nije realizovao peterac a Gojković je bio strelac drugog gola za Crnu Goru.

U trećem delu je Srbija slabo odigrala. Istina, preko Bodiroge iz kontre je povećala prednost na 9:5. Međutim usledila su tri gola rivala za nepunih 80 sekundi.

Moglo je da bude i gore da je Janović iskoristio peterac četiri sekunde pre poslednjeg odmora.

Uporni Crnogorci se nisu predavali. Posle 0:8 sredinom druge četvrtine, stigli su golom sjajnog Gojkovića na 6:9 u trećem minutu poslednjeg dela. Seriju je zaustavio Čonkić, zaim je Gladović povosio na 11:6 na 4.20 do kraja.

Tu više nije bilo dileme. Srbija je obezbedila medalju.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je golman srpske reprezentacije David Dimković.