SRBIJA DJELUJE SJAJNO Orlovi savladali Francusku na startu pripema za Olimpijske igre

Košarkaši Srbije savladali su selekciju Francuske na startu priprema za Olimpijske igre.

Uprijateljskom meču u Lionu, Orlovi su slavili rezultatom 79:67

Mnogo toga dobrog mogli smo da vidimo od izabranika Svetislava Pešića na ovoj utakmici

Francuska je bolje otvorila utakmicu. Trikolori su držali prednost na startu meča, a prvu dionicu riješili su u svoju korist rezultatom 23:18.

Mnogo bolje zaigrala je Srbija u nastavku. Predvođeni sjajnim Nikolom Jokićem Orlovi su napravili preokret, a fantastičnim rješenjima u finišu prvog poluvremena stekli su i dvocifrenu prednost, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 45:32.

Jokić je apsolutno dominirao u prvom poluvremenu. Srbin je imao 17 poena uz 9 skokova nakon prve 2 četvrtine.

Nastavila je Srbija tamo gdje je stala u prvom poluvremenu. Probudio se kapiten Bogdan Bogdanović, a Orlovi su imali maksimalnu prednost od 17 razlike. Ipak jasno je bilo da Francuska neće tek tako lako položiti oružje.

Izabranici Vensana Kolea zaigrali su mnogo bolje odbranu i počeli da ubacuju šuteve spolja. Smanjili su razliku Trikolori, pa se u posljednju dionicu ušlo sa osam poena prednosti za Srbiju.

Vrlo zanimljiva bila je posljednja dionica. Srbija je čuvala prednost sve do posljednja 4 minuta, kada je Francuska uspjela da uvede ovaj meč u dramatičnu završnicu.

Prišli su Francuzi na 4 poena zaostaka, ali su Orlovi trojkama Vasilija Micića i FIlipa Petruševa odbili nalet trikolora i donijeli trijumf Srbiji,

Nikola Jokić završio je utakmicu sa 20 poena i 12 skokova, dok je Bogdan Bogdanović dodao 15. Na drugoj strani Viktor Venbanjama postigao je 14 poena uz 10 skokova.