KVALIFIKACIJE ZA LŠ! Nezapamćena bruka Partizana

Dinamo Kijev je večeras kao domaćin u poljskom Lublinu savladao Partizan sa 6:2 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Iako je predstavnik Ukrajine ubjedljivo trijumfovao, Beograđani su imali prednost u dobrom dijelu prvog poluvremena, pošto je Saldanja u 22. minutu iz jedanaesterca pogodio za 1:0.

Crno-bijeli su vodili sve do 40. minuta, kada je Mikola Šaparenko sjajnim udarcem iz prve savladao Aleksandra Jovanovića za 1:1.

Dinamo je samo dva minuta kasnije došao do preokreta, pošto je Volodomir Braško iskoristio loše izbijanje protivničke odbrane. Kijevljani su nastavili u sjajnom ritmu, pa su u prvom minutu sudijske nadoknade povećali na 3:1 preko Aleksandra Karavaeva.

Vladislav Kabaev je u 55. minutu pogodio za visokih 4:1, ali Saldanja je u 66. uspio ugurati loptu u gol na asistenciju Zubairua Ibrahima za 4:2.

Ipak, Dinamo je nastavio u snažnijem ritmu. Kijevljani su lako ulazili u šesnaesterac Partizana, a David Popov je u 83. minutu pogodio za 5:2. Konačan rezultat, 6:2, postavio je Aleksandar Pikhalionok u 92. minutu.

Revanš meč je na programu 31. jula u Beogradu.