AU ŠTA OVO BI !? Tramp brutalno ponizio Zelenskog

Veliko poniženje za predsjednika Ukrajine.

AMERIČKI predsednik Donald Tramp nalazi se na sastanku u Beloj kući sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim. Sastanak je dobio neprijatan tok kada je Tramp poručio Zelenskom da „mora da bude zahvalan“, optuživši ga da „se kocka sa trećim svetskim ratom“.

Američki predsednik Donald Tramp odgovorio je na pitanje o svojoj poruci NATO saveznicima u Centralnoj i Istočnoj Evropi, koji su zabrinuti zbog Putinove ekspanzionističke politike.

Tramp je istakao da je „usaglašen i sa Putinom i sa Ukrajinom“, jer, kako kaže, „inače nikada ne bi mogao da postigne dogovor“.

  • Neću napadati Putina, moram da postignem dogovor.

Tramp je odbio da kaže bilo šta negativno o ruskom predsedniku:

  • Neću govoriti užasne stvari o Putinu jer bi to otežalo pregovore.

Istovremeno, naglasio je da nije „na strani“ nijedne strane:

  • Nisam ni na čijoj strani. Ja sam na strani Sjedinjenih Američkih Država i dobra sveta.

Sastanak je potom dobio neprijatan tok kada je Tramp poručio ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom da „mora da bude zahvalan“, optuživši ga da „se kocka sa trećim svetskim ratom“.

Tokom razgovora sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim, američki predsednik Donald Tramp je oštro odgovorio na njegove stavove o mirovnim pregovorima.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *