Užasna nesreća

Strašna nesreća dogodila se na autoputu A3 u Njemačkoj, u kojoj su poginule dvije osobe.
FOTO: PIXABAY
Kako navode mediji, u nezgodi su poginule majka i beba, dok su još dvije osobe povrijeđene.
„Tokom jakih padavina u subotu poslijepodne, između Velburga i Parsberga (Bavarska), porodični automobil je sletio s ceste. Mlada majka i beba su poginule na mjestu nesreće“, pišu mediji.
Kako javlja GP Maljevac, riječ je o porodici koja je porijeklom iz BiH, iz Gračanice.
„U početku je situacija bila potpuno nejasna, pa je na teren upućen veliki broj ekipa hitnih službi“, izjavio je Hanes Rajtel, portparol Crvenog krsta okruga Nojmarkt.
Kada je prvi doktor stigao na mjesto događaja, automobil je bio teško oštećen u jarku – u njemu je bila porodica s dvoje male djece.
„Zajedno s nekoliko prolaznika pokušali su reanimirati unesrećene“, dodao je Rajtel. Nažalost, za majku i njenu bebu pomoć je stigla prekasno, prenosi Radio Sarajevo.
Otac i drugo dijete, (trogodišnja djevojčica), su preživjeli i nalaze se u bolnici.
„S obzirom na okolnosti, oni su sada relativno dobro. Povrijeđeni su, ali ne teže, i nalaze se u bolnici“, izjavio je Jorg Jerg Cicelsbeger, šef stanice policije u Parsbergu.
Uzrok nesreće još nije poznat.