POVRIJEĐENI DRŽAVLJANI BiH! Strašna nesreća u Sloveniji

Upravo potvrđeno

U Svetom Antonu kod Kopra danas se dogodila teška saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala dva kamiona i jedno putničko vozilo, a jedan kamion se zabio u stambenu kuću i djelimično je srušio.

Među povrijeđenima su državljani Bosne i Hercegovine, dok su dva muškarca životno ugrožena.

Do nesreće je došlo malo prije 16 časova, kada je 41-godišnji državljanin BiH upravljao kamionom od deponije prema Kopru. Na putu kroz naselje Sveti Anton primijetio je da su mu kočnice otkazale. Vozilo je naglo ubrzalo i udarilo u zadnji dio kamiona ispred sebe, kojim je upravljao 40-godišnji Koparčanin.

Udarac je prevrnuo kamion na bok, a on se zatim zabio u stambenu kuću pored puta. Drugi kamion je ostao na točkovima. U tom trenutku iz suprotnog smjera naišao je putnički automobil kojim je upravljala 38-godišnja vozačica iz Kopra, koja se nije mogla izvući od sudara. U vozilu je bila i njena šestogodišnja saputnica, obje su zadobile lakše povrede.

Vozač kamiona koji je ostao na točkovima zadobio je lakše povrede, dok je njegov suvozač, 44-godišnji državljanin BiH, zadobio teške povrede i prevezen je hitnom pomoći u Splošnu bolnicu Izola. Suvozač u prevrnutom kamionu, 45-godišnji muškarac iz okolice Kopra, te vozač prevrnutog kamiona zadobili su teške povrede i nalaze se u životnoj opasnosti.

Oba su prevezena u bolnicu nakon što su izvučeni iz vozila tehničkim zahvatom.

Kuća u koju je kamion udario je djelimično uništena, a vatrogasci i stručnjaci za statiku pregledaju objekt kako bi procijenili njegovu stabilnost. Civilna zaštita organizovala je privremeni smještaj za poddtanarku koja je u trenutku nesreće bila van kuće, a mogla je biti direktno pogođena.

Luka Franca, vođa intervencije iz vatrogasne brigade Kopar, istakao je: “Kuća je ozbiljno oštećena. Sreća je što nikoga nije bilo unutra. Stručnjaci će procijeniti stabilnost, a civilna zaštita će osigurati privremeni smještaj za sve ugrožene.”

Vlasnik kuće Dorjan Muženič opisao je trenutak udara: “Bio sam pored mjesta udara. Kao da je letjelica udarila u kuću. Grozno ropotanje, sve se treslo. Odmah sam istrčao da vidim šta se dogodilo, sve je bilo po tlu. Moglo je biti katastrofalno da je neko bio unutra.”