SITUACIJA nikako nije dobra.

Igrači su sve manje zadovoljni ponašanjem ATP prema njima, naročito onima koji su lošije plasirani, ali i oni du dobili podršku od vodećih, ne samo od PTPA organizacije.
Novak Đoković, Jannaik Siner, Arina Sabalenka i Koko Gof, zajedno sa još 16 vrhunskih igrača i igračica, potpisali su pismo upućeno čelnicima četiri Grend Slem turnira, tražeći povećanje nagradnog fonda i veći uticaj na odluke koje, kako kažu, “direktno utiču na nas”
Pismo, čiji je kopiju u četvrtak dobio “The Associated Press”, datira iz 21. marta, a počinje zahtevom za sastankom uživo na ovogodišnjem Madrid Openu između predstavnika igrača i četiri osobe kojima je pismo upućeno: Krejg Tajli iz Australijan Opena, Stefani morel iz Rolan Garosa, Sali Bolton iz Vimbldona i Lu Šer iz US Opena.
Na dnu poruke nalaze se rukom napisani potpisi 10 od 11 najboljih žena na svetskoj rang listi iz nedelje 3. marta, dok nedostaje ime Elene Ribakine, kao i potpuni spisak prvih 10 muškaraca sa iste rang liste.
Zato je na konferencijama za medije u Kneževini jedno od najvažnijih pitanja bilo baš ovo pismo najboljih svetskih tenisera. Svi iz prvih deset na ATP turu su ga potpisali, dok kod teniserki to nije uradila samo Jelena Ribakina.